Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Rýchle informácie 2

ZNÍŽENIE POPLATKU ZA ELEKTRICKÚ ENERGIU V KULTÚRNOM DOME

 

ZNÍŽENIE POPLATKU ZA ELEKTRICKÚ ENERGIU V KULTÚRNOM DOME

    Na svojom poslednom zasadnutí Obecného zastupiteľstva v Lazoch pod Makytou bola nastolená otázka výšky náhrady za spotrebovanú elektrickú energiu počas prenájmu kultúrneho domu. Doterajšia cena 0,58 €/kWh , ktorá odrážala celkové náklady na elektrickú energiu, ktoré má obec je pomerne vysoká a preto bolo rozhodnuté stanoviť nový výpočet náhrady za spotrebovanú elektrickú energiu s tým, že poplatok za istič (ktorý tvorí podstatnú časť ceny za elektrickú energiu) sa bude premietať do ceny len za dni prenájmu, zvyšná časť tohto poplatku pôjde na náklady obce. 

    Preto bol vykonaný nový výpočet náhrady, ktorý je nasledovný:

NT  -  0,1    €/kWh

VT -   0,2    € /kWh

Istič -  10,50 €      aj za časť dňa 

 

      Dôsledkom nového výpočtu je zníženie ceny za elektrickú energiu pri prenájme kultúrneho domu napríklad pri tanečnej zábave takmer na tretinu doterajšej sumy.

     Naďalej intenzívne pracujeme na znížení poplatku za istič, predpokladáme, že v blízkej dobe bude môcť dôjsť k jeho výmene za menší, čím bude možné znížiť aj tento poplatok.

 

 


 

dnes je: 27.6.2017

meniny má: Ladislav, Ladislava

Mapový portál

ZBER PLASTOV

Upozorňujeme občanov, že na základe dohody so zberovou spoločnosťou je možné do kontajnerov na plasty a do vrecového zberu plastov dávať aj kovové obaly (plechovice) a tetrapakové obaly (tieto dokážu na triediacej linke vytriediť).
Je zakázané dávať do vriec komunálny a biologicky rozložiteľný odpad!!!
(takéto vrecia nám nezoberú!)

Nová predajňa mäsa na Lúkach

Mäso – výroba PATRIK oznamuje občanom, že od 1. februára 2017 sa otvára nová predajňa mäsa a mäsových výrobkov v Lúkach.
Predajňa sa nachádza v priestoroch bývalého zdravotného strediska v Lúkach.

Čas rozvozu chleba Pekárne Lysá p/M

Rozvoz chleba je každý piatok nasledovne:
Dubková - potraviny 15,30 hod.
Obecný úrad 15,40 hod.
Rieka 15,50 hod.
Mladoňov - točňa 15,55 hod.
Krčma "U Hasiča" 16,10 hod.


Obecný úrad žiada všetkých vlastníkov stavieb, ktorým bolo pridelené súpisné číslo, aby si svoju stavbu riadne označili čitateľným súpisným číslom.


Nová ambulancia zubno-lekárskej služby prvej pomoci sa nachádza v budove NsP ZDRAVIE Púchov na 4. poschodí. Zubná pohotovosť je otvorená v dni pracovného pokoja(víkendy a sviatky) v ordinačných hodinách od 8:00 do 14:00hod. Tel. kontakt: 042/4605313.

Súbor na stiahnutie VZ16upr.pdf (196.2 kB)

Predpoveď počasia u nás podľa Svieti.com

Počasie online

Počasie u nás podľa SHMÚ

webygroup

Úvodná stránka